Jak poprawić smak domowego wina

Jak poprawić smak domowego wina

Esencje do win domowych

Są różne sposoby poprawy gotowego wina. Możemy dodać ziołowe zaprawki typu: wermut biały, czerwony, ciociosan.

Jeżeli nasze wino jest słabe w smaku możemy dodać do niego esencje. Na rynku dostępne są różnego rodzaju zaprawki do wina esencje, które pomogą nam zmienić smak naszego trunku.

Jednymi z lepszych dostępnych na rynku są szwedzkie zaprawki do win esencje.

STRANDS szwedzkie zaprawki i aromaty do win

STRANDS szwedzkie zaprawki i aromaty do win

Do wyboru mamy:

Esencja na wino MOZELSKIE zalecana do lekkich białych i różowych win gronowych. Dla osób pragnących przygotować wino w stylu niemieckich win mozelskich o kwiatowo owocowym aromacie.

Esencja SANGRIA idealna dla każdego kto zamierza w domowych warunkach przygotować smaczne wino w hiszpańskim stylu, o egzotycznym smaku. Esencja idealna do każdego wieloowocowego wina czerwonego i różowego. Wino SANGRIA można pić samo, lub podawać w dużych kieliszkach zmieszane z owocowymi mocnymi winiakami, owocami i lodem w upalne lato.

Esencja PORTVIN doskonale nadaje się do przygotowania domowego PORTO. Porto to wyborne wino portugalskie powstające z fermentacji winogron a następnie wzmacniane spirytusem winnym, destylatem owocowym, w wyniku czego powstaje aromatyczne i wyjątkowe w smaku wino o zawartości alkoholu około 20%.

Esencja o smaku malinowym, truskawkowym, wiśniowym czy brzoskwiniowa do zastosowania w celu wzmocnienia smaku każdego rodzaju domowego wina, miodu pitnego jak i innych alkoholi.

Esencje 50ml przeznaczone są na 25L gotowego i sklarowanego wina domowego, najlepiej jak domowe wino do którego dodajemy esencję odczekało 2-3 miesiące po klarowaniu. Radzimy dodawać esencję powoli co kilka dni stale kontrolując smak wina czy jest już odpowiedni.

O wszelkie „polepszacze” do wina musimy pytać w sklepach specjalistycznych.

Kwaśne wino możemy pomieszać z innym winem wymagającym dokwaszenia lub dodać syropu cukrowego.

W przypadku innych kłopotów z winem, należy sięgnąć do literatury specjalistycznej.

Znaleziono w Google poprzez:

  • jak zmienic smak wina domowego
  • jak poprawić smak wina domowego
  • zaprawki do wina
Tagi: , , Dodaj komentarz

Dodaj komentarz