Kontakt z serwisem Wino Domowe

Jeżeli jesteś zainteresowany umieszczeniem reklamy na Naszej stronie Wino Domowe, lub chciałbyś się skontaktować w innej sprawie napisz.

Twoje imię (wymagane)

Twój e-mail (wymagane)

Temat

Twoja wiadomość

Znaleziono w Google poprzez:

 • wino domowe wieloowocowe
 • jak zrobić dobre wino wieloowocowe
Tagi: , , 5 komentarzy

5 odpowiedzi do Kontakt z serwisem Wino Domowe

 1. kapi pisze:

  A jeśli wino rozlano po fermentacji w moszczu do fermentacji w 2 gąsiorach (jeden 20 drugi 10 l) i jeden ładnie pracuje, a drugi stanął po 1 dniu? Wino w nich jest to samo i stoją w takich samych warunkach (ok 25 stopni), więc jak to możliwe? Co robić? Wino jest dosyć słodkie, więc chyba nie ma za mało cukru…

  • Rafał pisze:

   Czary Mary
   Mówiąc serio to wino bywa złośliwe. Trudno jest odpowiedzieć na pytania co się zadziało. Może po prostu do jednego z balonów przelałeś przez przypadek więcej gęstwy drożdżowej z dna fermentatora.
   Jedyna rada na szybko przelej obydwa wina z powrotem do tego większego fermentatora, odczekaj 2-3 dni aż zacznie z powrotem fermentować. Przed rozlaniem do 2 różnych balonów zamieszaj nastawem od dna tak żeby ten osad drożdżowy rozlał się po równo.

   A tak w ogóle to czemu rozlewałeś wino do 2 oddzielnych balonów?

 2. wladjo pisze:

  Witam,

  Czy można dodać cukru po odebraniu owoców (jabłek) do cichej fermentacji bo wino jest trochę mało słodkie.

  Bardzo proszę o odp.
  Pozdrawiam

  • SpiritFerm pisze:

   Można dodać cukru. Natomiast jeżeli chcesz dosłodzić wino i dodasz cukier do wina w którym są drożdże to pewnie drożdże zaczną przerabiać ten cukier i wino zacznie dalej pracować. Chyba że wino jest mocne i dodanie cukru nie pobudzi fermentacji.
   Najlepiej przed dosłodzeniem wina, zlać wino 2-3 razy znad osadu w odstępach 1-2 tygodniowych i dodać stoper fermentacji . środek zabije drożdże i spowoduje, że wino nie zacznie fermentować po dodaniu cukru.

 3. Rafix pisze:

  Witam jestem nowicjuszem w wyrobie wina mam za sobą tylko 3 nastawy moim zdaniem wyszły nieźle ale z 4 mam problem i potrzebuje pomocy od doświadczonych winiarzy nastawiłem wino z suszonych jagód Inków jest to nastaw mały 5L, 1kg owoców przelałem wrzątkiem wrzuciłem do balonu i zalałem 1l gorącej wody po przestygnięciu dodałem kilka kropli pektopolu i pozostawiłem tak na dobę po upływie doby dodałem suszonych aktywnych drożdży i pożywkę po jakimś czasie drożdże się rozmnożyły i wszystko ładnie zaczęło pracować po 3 dniach dodałem syrop cukrowy w proporcji 0,5kg cukru na 1l wody, owoce poszły do góry wino super pracowało po 3 kolejnych dniach postanowiłem oddzielić sok od owoców użyłem do tego metalowego sitka wypełnionego gazą, balon umyłem sok wlałem do balona i zalałem syropem cukrowym w takiej samej proporcji jak za pierwszym razem i cisza wino nie pracuje zastanawiam się czy przyczyną tego mogło być to że balon umyłem gorącą wodą i mógł nie ostygnąć do odpowiedniej temperatury i drożdże obumarły więc po 2 dniach zlałem wino jeszcze raz i ponownie zaszczepiłem je drożdżami i nic nie wiem co mam robić pomóżcie ?

Dodaj komentarz