Przygotowanie Cydru z koncentratu

Samodzielne przygotowanie Cydru jest teraz bardzo łatwe!

Do fermentacji wystarczy ekstrakt, woda i cukier. Z puszki 1,7 kg otrzymamy 23 litry wspaniałego, gazowanego wina. Do każdej puszki ekstraktu dołączona jest szczegółowa instrukcja w języku polskim oraz drożdże do Cydru.

Do zrobienia zrobienia cydru potrzebne będą:

Cydr Magnum o smaku jabłkowym

Cydr Magnum o smaku jabłkowym

 

fermentator minimum 25 litrów pojemności, korek i rurka fermentacyjna, 1,3kg cukru do zrobienia cydru lub 3,5kg cukru do zrobienia wina owocowego oraz odpowiednie butelki. Butelki do zlania cydru powinny być specjalnie dobrane tak aby wytrzymały ciśnienie – polecamy używać butelek przeznaczonych do piwa z zamknięciem hermetycznym lub butelek do win musujących (szampana).

 

 

W ofercie dostępne są:

Cydr Jabłkowy

Cydr Gruszkowy

Cydr Truskawkowy

Cydr Czarny Bez

 

Szczegółowa instrukcja przygotowania cydru:

Zestaw składa się z następujących elementów:

– skoncentrowany sok owocowy (w zależności od wybranego smaku),

– torebka oryginalnych drożdży do cydru,

– oraz esencja smakowa.

 

Instrukcja szczegółowa przygotowania domowego Cydru:

Cydr Magnum o smaku gruszkowym

Cydr Magnum o smaku gruszkowym

1. Do garnka wlewamy 3-4 litry gorącej wody, dodajemy 1,3kg cukru i mieszamy do całkowitego rozpuszczenia się. Dodajemy zawartość soku z puszki i całość ponownie mieszamy. Puszkę należy dobrze wypłukać gorącą wody aby wykorzystać cały pozostały koncentrat soku. Na koniec całość przelewamy do fermentatora.

2. Dolewamy do fermentatora ciepłą wodę, tak by całość nastawu do fermentacji miała 23 litry.

3. Kiedy temperatura nastawu będzie miała 25-300C dodajemy drożdże i dobrze mieszamy. W optymalnych warunkach 20-280C fermentacja powinna potrwać ok.. 7-8 dni.

4. Po zakończeniu się fermentacji, wino należy delikatnie zlać znad osadu do czystego pojemnika. Następnie należy dodać esencję owocową i dobrze wymieszać.

5.Teraz cydr jest gotowy do zlewania. Podczas zlewania do butelek, należy dodać 1 łyżeczkę cukru lub glukozy do każdej butelki 0,75l. Trzeba przy tym pamiętać by pozostawić wolne

Cydr Magnum o smaku truskawkowym

Cydr Magnum o smaku truskawkowym

miejsce w butelce tj. 2-3 centymetry od kapsla lub zakrętki.

Przez pierwsze 5 dni butelki należy przechowywać w temperaturze 20-300C, jest to okres, w którym nastąpi ponowna fermentacja. Po 5 dniach butelki powinny być przeniesione w chłodniejsze miejsce. Po upływie kolejnych 10 dni Cydr jest gotowy do spożycia. Cydr należy podawać schłodzony.
 

 

Znaleziono w Google poprzez:

 • wino z koncentratu
 • jak zrobić cydr
 • cydr koncentrat
 • sok magnum
 • koncentrat do produkcji wina
 • wino z puszki
Tagi: , , 3 komentarze

3 odpowiedzi do Przygotowanie Cydru z koncentratu

 1. Marta pisze:

  Polecam, cydry są naprawdę wspaniałe!!
  Uwielbiam cydr jabłkowy magnum:
  Cydry w sklepie winiarskim

  Delikatnie słodki idealny na upalne dni.

 2. Delorian pisze:

  Potwierdzam, Cydry sa rewelacyjne. Przypominają trochę owocowe piwa. Zastanawiam się, co by wyszło jakby do robienia cydru dodać trochę chmielu, ekstraktu chmielowego. Może wyszedł by cydr taki bardziej nachmielony, bardziej przypominjący piwo owocowe?

  Czy oprócz butelek 0,5l po piwie są jakieś inne, „ładne”, ozdobne butelki do których można zlać Cydr – będę się ładnie prezentowały i zarazem nie popękają?

Dodaj komentarz